2017. nov. 21. kedd

Konyár – Október 23-án, a barátságtalan idő ellenére is immár ötödik alkalommal futottak a konyáriak és a sprintelés szerelmesei, egyúttal tisztelegve az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményei előtt is.

A Németh Károly versenybíró vezetésével elstartoló futók a Templom utcán haladtak át a Hunyadi utcára, majd elfutottak a Sóstói úton át egészen Sóstóig, ahonnan visszafordulva kocogtak be a célig.

A sportolók körében is egyre nagyobb népszerűségnek örvendő verseny egyik kuriózuma, hogy a forradalmi történésekre utalva 1956 m távot jelöltünk ki a település utcáin, ifjúsági kategóriában az emlékfutók számára. Összesen 66 nevező érkezett meg, a legifjabb futó hatéves volt, a legidősebb ötvenkilenc. A legtávolabbról érkezett nevező Budapestről kelt útra. A kora délutáni eredményhirdetés után kisorsoltuk a támogatók által felajánlott tombolatárgyakat, amelyek között voltak: különböző apró játékok, telefontok, labda, csokik, ivólevek, pezsgők, bonbonok.

A rendezvény összefogó szervezője Gulyás János ezúton is köszönetét szeretné kifejezni mindenkinek az önzetlen segítségért, mert így már öt éve töretlen sikerrel kerülhet megrendezésre ez a verseny: Vig Szilárd polgármesternek, az Önkormányzat és a Művelődési Ház embereinek, a polgárőröknek, a rendőröknek, a támogatóknak és a finom ebéd elkészítőinek.

Eredmények

Serdülő I. Lány / Serdülő I. Fiú

I. Rézműves Eszmeralda Konyár I. Rézműves Gusztáv Konyár
II. Bakonszegi Anna Zsófia Konyár II. Rézműves Tamás Konyár
III. Veres Anna Mira Debrecen III. Tarr István Bánk

Serdülő II. Lány / Serdülő II. Fiú

I. Hajdú Barbara Hajdúböszörmény I. Rézműves Renátó Konyár
II. Kovács Erzsébet Debrecen- Bánk II. Békési András Apor Tépe
III. Gazdag Réka Konyár III. Chrobák Gergő Debrecen

Ifjúsági Lány

I. Chrobák Lili Debrecen
II. Kovács Barbara Bánk

6,8 km-es táv

Felnőtt Nő / Felnőtt Férfi

I. Aradi Bernadett Debrecen I. Petneházi Gábor Debrecen
II. Kovács Annamária Anica Debrecen II. Jung Ferenc Debrecen
III. Postáné Nagy Beáta Nagyhegyes III. Spitzmüller Zsolt Miskolc

Senior Nő / Senior Nő Férfi

I. Zákány Katalin Debrecen I. Gábori László Vámospércs
II. Rácz Ildikó Debrecen II. Csörgi Péter Debrecen
III. Marusákné Kovács Brigitta Debrecen III. Kovács Gábor Nyíregyháza

11,4 km-es táv

Felnőtt Nő / Felnőtt Férfi

I. Ménes Anita Debrecen I. Kovács Zsolt Debrecen
II. Gólya Fanni Kitti Tépe II. Verdes Csaba Debrecen
III. Molnár- Koszorús Zsuzsa Debrecen

Senior Nő / Senior Férfi

I. Őri Nóra Debrecen I. Kiss Márton Debrecen
II. Sándor Ilona Hajdúszoboszló II. Dörgő Sándor Hajdúszoboszló
III. Bartha Éva Nagyhegyes III. Pócsi Attila Nagykálló

Különdíjak:

Legfiatalabb versenyző: Tarr István Bánk
Legszebb korú nő: Hegedűs Erika Debrecen
Legidősebb férfi: Kígyós Sándor Hajdúszoboszló



Megjelentünk a Haon-on is.

 
2016. október 23-án immár 4. alkalommal került megrendezésre településünkön az Ünnepi Futóverseny.

Helyezések

 

Serdülő I.

Lány:

  1. Szűcs Petra                           Hajdúböszörmény, Tekergők SE                6.14
  2. Szabó Helga                          Hajdúböszörmény, Tekergők SE                6.29
  3. Csörgi Tímea                         Debrecen                                               7.11

 

Fiú:

  1. Hajnal Levente                      Berettyóújfalu                                        6.06
  2. Szűcs Gergely                        Hajdúböszörmény, Tekergők SE                6.19
  3. Gergely Kristóf Gábor           Ebes, Ebesi Sportbarátok                          6.44

 

Serdülő II.

Lány:

1. Fegyveres Anikó                           Hajdúböszörmény                                  5.22

2. Hajdú Barbara                               Hajdúböszörmény                                 5.40

3. Mészáros Nóra                               Ebes                                                   5.49

 

Fiú:

1. Nagy Dávid                                   Konyár                                                       5.17

2. Sajtos Levente                               Hajdúböszörmény                                       5.51

3. Rézműves Renátó                          Konyár                                                       6.07

 

Ifjúsági

Lány:

1. Hajdú Bettina                                Hajdúböszörmény                                       7.09

2. Fegyveres Fanni                            Hajdúböszörmény                                       8.39

3. Kovács Barbara                            Debrecen                                                   11.07

 

Fiú:

1. Békési Ábel                                   Tépe                                                          7.40

2. Gyöngyösi Csaba                          Konyár                                                       10.26

 

6,8 km-es táv

 

Felnőtt nő:

  1. Aradi Bernadett                     Debrecen                                                   26.38
  2. Fegyveres Anikó                   Hajdúböszörmény                                       28.12
  3. Zsidi Ernesztina                      Debrecen                                                   38.43

 

Senior nő:

  1. Rácz Ildikó                            Debrecen                                                   31.47
  2. Törökné Buri Éva                  Hajdúszoboszló                                          32.35
  3. Fegyveres Imréné                  Hajdúböszörmény                                       34.22

 

Felnőtt férfi:

  1. Petneházi Gábor                    Debrecen                                                   23.36
  2. Fülöp Ferenc                         Debrecen                                                   27.30
  3. Dúzs László                           Debrecen                                                   30.45

 

Senior férfi:

  1. Sós Barnabás                        Ebes                                                           24.00
  2. Csörgi Péter                          Debrecen                                                   27.07
  3. Mészáros Tamás                   Ebes                                                           27.44

 

11,4 km-es táv

 

Felnőtt nő:

  1. Ménes Anita                          Debrecen, TVSE                                        49.12
  2. Szőllősi Gizella                       Hajdúböszörmény, Tekergők SE                  54.50
  3. Bereczki Kamilla                   Debrecen                                                   57.14

 

Senior nő:

  1. Pásztor Kornélia                    Debrecen                                                46.54
  2. Őri Nóra                               Debrecen, DEAC                                       54.36
  3. Sándor Ilona                          Hajdúszoboszló                                     1.00.37

 

Felnőtt férfi:

  1. Jung Ferenc                           Debrecen, BABSE                                     43.45
  2. Bojtor László                         Debrecen                                                 43.58
  3. Verdes Csaba                       Debrecen, BABSE                                       48.48

 

Senior férfi:

  1. Kiss Márton                          Debrecen                                                   44.00
  2. Kovács Gábor                       Nyíregyháza                                               46.43
  3. Takács György                      Hajdúszoboszló                                          48.43

 

Különdíjak:

Legfiatalabb lány: Tóth Zsófia

Legfiatalabb fiú: Békési Nimród

Legszebb korú nő: Lugosi Imréné

Legidősebb férfi: Barbócz Gábor