2024. máj. 04. szombat
Választások 2024
Adatkezelési Tájékoztató
2024 Új településterv véleményezési anyag
Telekom
Kincstári Start-értékpapírszámla
Kincstári Start-értékpapírszámla
Kincstári Start-értékpapírszámla
Választásról bővebben!
Tisztelt választópolgárok!


A polgármester és a települési képviselők választására, valamint a cigány kisebbségi települési képviselők választására 2010. október 3-án fog sor kerülni.

Augusztus 16-19. között kerül sor az értesítők és ajánlószelvények kézbesítésére postai úton.
Felhívom a figyelmüket, amennyiben ezen időpontban nem kapnak értesítést, illetve ajánlószelvényt, úgy kérem ezt a tényt a Polgármesteri Hivatal Titkárságán jelezni szíveskedjenek.

Az értesítő a választópolgár személyes adatain túl tartalmazza annak a szavazókörnek a megnevezését és helyét, ahol élhet szavazati jogával. Konyár Községben a megszokott 2 szavazókör elhelyezése nem változott, az 001. számú szavazókör a Művelődési Házban, a 002. számú szavazókör a Sárga iskolában kerül elhelyezésre. Továbbá működik egy szavazókör a cigány kisebbségi települési képviselő-választás lebonyolítására, a Napközi Otthonban, a Konyár, Sóstói út 60. szám alatt. E szavazókörben kizárólag a cigány kisebbségi névjegyzékben szereplő 87 választópolgár adhatja le szavazatát.

Az ajánlószelvények választástípusonként különböző színnel lesznek megjelölve. Rendkívül fontos, hogy az ajánlószelvények érvényességének és hitelességének elengedhetetlen feltétele a saját kezű aláírás. Természetesen szükséges az is, hogy az ajánlószelvényeken a választópolgár adatai helyesen szerepeljenek,s teljes körűen ki legyen töltve.

Az ajánlószelvényeket - az állampolgárok zaklatása nélkül- bárhol lehet gyűjteni, de természetesen itt is vannak kivételek: nem gyűjthető ajánlószelvény:

- munkahelyen munkaidőben és munkavégzési kötelezettség teljesítése közben,
- tömegközlekedési eszközön,
- állami és helyi önkormányzati szervek hivatali helyiségiben,
- rendvédelmi szerveknél szolgálati viszonyban lévő személyektől a szolgálati helyen, vagy a szolgálati feladat teljesítése közben.

Az ajánlásért az ajánlónak vagy rá tekintettel másnak előnyt adni vagy ígérni, valamint az ajánlásért előnyt kérni, illetőleg előnyt vagy annak ígéretét elfogadni tilos!

Az ajánlószelvényekről másolatot készíteni - még kitöltésüket megelőzően is - tilos!

Polgármester-jelölt az lesz, akit a település választópolgárainak legalább 3 %-a ajánlott.
Képviselő-jelölt az lesz, akit a település választópolgárainak legalább 1 %-a ajánlott.

A névjegyzék elkészülte után válik ismertté a választópolgárok száma, így addig fenti kérdésre pontos választ adni nem lehetséges. A névjegyzék elkészülte után a jelölt ajánláshoz szükséges ajánlások számát haladéktalanul közzé teszem , olvashatják majd e honlapon és a hivatal hirdetőtábláján.

A jelöltek bejelentése és nyilvántartásba vétele a szükséges számú ajánlószelvények és az E jelű formanyomtatvány átadásával történhet 2010. szeptember 3. 16.00 óráig ( Polgármesteri Hivatal Titkárságán).

Az ajánlószelvények ellenőrzését a HVB végzi és a bejelentést követő 2 napon belül határozattal dönt a jelölt nyilvántartásba vételéről. E határozatot az érintetten kívül megtekinthetik a honlapunkon, illetve a Hivatal hirdetőtábláján is.

A névjegyzéket augusztus 18-22. között közszemlére kell tenni. Konyár Községben a közszemlére tett névjegyzéket a Polgármesteri Hivatal Titkárságán tekinthetik meg a fent megjelölt időszakban, naponta 8-16 óra között.

A lakóhelytől távol történő szavazás lehetősége szűkebb a helyhatósági választásokon, mint az országgyűlési képviselő választáson volt. Igazolást az a választópolgár kérhet, aki 2010. június 16-ig állandó lakcíme mellett tartózkodási helyet is létesített és október 3-án ott kíván szavazni.

Az igazolás kérésének 3 -féle módja lehetséges:

1./ személyesen
2./ meghatalmazott útján
október 1-jén 16.00 óráig a Polgármesteri Hivatal Titkárságán.
3./ postai úton ajánlott levélben, úgy, hogy az legkésőbb szeptember 28-án a Hivatalhoz
megérkezzen.

Igazolás faxon vagy e-mailben nem kérhető!

A törvény rendelkezései szerint a választási kampány fogalmába tartozik a választási program ismertetése, jelölt, lista, jelölő szervezet népszerűsítése, választási gyűlés szervezése, plakát elhelyezése, önkéntesek igénybevétele.

A választási kampány 2010. október 3-án 0.00 óráig tart. A szavazás napján 0.00 órától 19.00 óráig választási kampányt folytatni tilos (kampánycsend).

A választási gyűléseket nem kell bejelenteni a rendőrségnek, de a rend fenntartásáról a szervezőknek gondoskodniuk kell. Az, hogy a választási gyűléseket nem szükséges bejelenteni a rendőrségnek, nem jelenti, hogy a szervezőnek más engedélyeket ne kellene beszerezniük: a közterület-foglalást az önkormányzattal kell egyeztetni, a közutakat érintő rendezvény megtartásához pedig a közút kezelőjének hozzájárulására van szükség.
A rendezvény addig minősül választási gyűlésnek, amíg azt a szervező befejezettnek nem nyilvánítja. Amennyiben a szervező a gyűlést lezárja, de a résztvevők továbbra is a helyszínen maradnak, az már a gyülekezési törvény hatálya alá tartozó rendezvénynek számít.
Tilos választási kampányt folytatni, választási gyűlést tartani állami és önkormányzati hatóság elhelyezésére szolgáló épületben, kivéve az ötszáznál kevesebb lélekszámú településen, ha nem áll rendelkezésre más közösségi célú épület. Tilos kampányolni állami és önkormányzati fenntartású oktatási, egészségügyi és szociális intézményekben is.
A kampány céljára az állami, önkormányzati szervek a jelöltek, jelölő szervezetek számára azonos feltételekkel bocsáthatják rendelkezésre a helyiségeket.

A választási plakát

A választási kampány fontos eszköze a plakát. A jelöltek és a jelölő szervezetek a választási kampány végéig engedély és bejelentés nélkül készíthetnek plakátot.

Plakát elhelyezésére a következő korlátozásokkal van lehetőség:
- épület falára, kerítésre a tulajdonos, a bérlő hozzájárulásával,
- állami vagy önkormányzati tulajdonban lévő ingatlan esetén a vagyonkezelői jog gyakorlójának hozzájárulásával,
- egyes középületeken, a közterület meghatározott részén a helyi önkormányzat (fővárosban a fővárosi önkormányzat) műemlékvédelmi, környezetvédelmi okból rendeletben megtilthatja plakát elhelyezését
- állami vagy önkormányzati hatóság elhelyezésére szolgáló épületen vagy azon belül plakátot elhelyezni tilos.

Plakát elhelyezésekor figyelemmel kell lenni arra, hogy az ne fedje más jelölt, jelölő szervezet plakátját, és károkozás nélkül eltávolítható legyen.

A plakátot a szavazást követő 30 napon belül köteles eltávolítani az, aki elhelyezte, vagy akinek érdekében elhelyezték.

A választási kampányt szolgáló önálló hirdető-berendezés elhelyezésére a közterület-használatáról szóló jogszabályokat kell alkalmazni.

A törvény szerint plakátnak minősül a választási falragasz, hirdetés, felirat, vetített kép, zászló, embléma mellett szórólap is. Ebből kifolyólag a választási kampány végéig a jelölő szervezetek és jelöltek engedély és bejelentés nélkül készíthetnek szórólapot.

A sajtóról szóló 1986. évi II. törvény szerint a plakát olyan sajtótermék, amelyen fel kell tüntetni a szerkesztésre és kiadásra vonatkozó legfontosabb adatokat (impresszum). Figyelem!

A szórólap ugyan engedély és bejelentés nélkül előállítható, ezzel együtt azonban az impresszumot fel kell tüntetni.

Az impresszumban meg kell jelölni:

- a kiadó és a kiadásért felelős személy nevét,
- a sokszorosító szerv megnevezését, a sokszorosításért felelős személy nevét
- a sokszorosítás helyét, idejét és a megrendelés sorszámát
- a szerkesztésért felelős személy nevét.

A sajtótörvényben foglaltak megtartásáért, így az impresszum feltüntetéséért is felelősséggel az alábbiak tartoznak:

- a sokszorosító,
- a kiadó,
- a nyilvános közlést végző, illetőleg az ilyen szerv vezetője,
- a szerkesztő.


Tisztelt választópolgárok!
Amennyiben a választással kapcsolatosan bármilyen kérdésük merül fel, kérem, hogy forduljanak hozzám és munkatársaimhoz bizalommal!

 

Konyár, 2010. augusztus 09.

Dr. Frankné dr. Majoros Gabriella

Helyi Választási Iroda vezetője

 

 

Közlemény Konyár Község Helyi Választási Bizottságának alakuló üléséről

 

A választási eljárásról szóló, többszörösen módosított 1997. évi C. törvényben foglalt rendelkezésekre, valamint a választási eljárás nyilvánosságára figyelemmel az alábbi közleményt adom ki:

Konyár Község Önkormányzat Képviselő-testülete a választási eljárásról szóló, többszörösen módosított 1997. évi C. törvény 23. § (1) bekezdése alapján 100/2010. (VIII. 05) számú Kt. határozatával megválasztotta a Helyi Választási Bizottság tagjait és póttagjait.

A Helyi Választási Bizottság 2010. augusztus 5-én megtartott alakuló ülésén sor került a tagok eskütételére, valamint a  Bizottság tagjai közül megválasztotta elnökét és elnökhelyettesét, kitűzte a helyi cigány kisebbségi önkormányzati választás időpontját 2010. október 3-ára.

 

A Helyi Választási Bizottság határozott arról is, hogy határozatainak nyilvánosságra hozatalát a Polgármesteri Hivatal épületének bejárátánál elhelyezett benti, illetve kinti hirdetőtáblán történő kifüggesztéssel és a www. konyar.hu címen elérhető portálon történő megjelentetéssel biztosítja.



A Helyi Választási Bizottság


Elnöke:                       Rózsa Ferencné
Elnökhelyettese:          Varga Lajosné
Tagja:                           Dienesné Balázs Irén
Póttagjai:                      Oláhné Patakfalvi Ilona

Kiss Lajos

A Helyi Választási Bizottság hivatalos helyiségének címe és telefonszáma:

4133 Konyár, Rákóczi u. 24.
Tel: 54/539-501

Fax: 54/539-001

 


A Helyi Választási Iroda vezetője: dr. Frankné dr. Majoros Gabriella


4133 Konyár, Rákóczi u. 24.
Tel: 54/539-503

Fax: 54/539-001



Konyár, 2010. augusztus 9.

dr. Frankné dr. Majoros Gabriella

HVI vezető

 

KONYÁR KÖZSÉG HELYI VÁLASZTÁSI BIZOTTSÁGA

3/2010. (VIII. 05.) HVB. számú határozata

A települési kisebbségi önkormányzati választás kitűzéséről

KONYÁR KÖZSÉG HELYI VÁLASZTÁSI BIZOTTSÁGA (a továbbiakban HVB) a Konyár községben megtartandó települési cigány kisebbségi önkormányzati képviselők választását 2010. október 3. napjára (vasárnap) kitűzte.

A határozat ellen illetékmentes fellebbezéssel lehet élni, melyet a határozatot hozó HVB-nél úgy kell benyújtani, hogy az  legkésőbb ezen határozat meghozatalától számított 2 napon belül megérkezzen a választási bizottsághoz.

INDOKOLÁS

A HVB a Választási eljárásról szóló 1997. évi C. törvény (a továbbiakban: Ve.) 115/I. § (6) bekezdés a.) pontjában biztosított jogkörében eljárva döntött a települési cigány kisebbségi önkormányzati képviselők választásának kitűzéséről.

Megállapította, hogy a választás kitűzésének napjáig a 2010. évi települési kisebbségi választás előkészítése kapcsán a cigány kisebbségi választói jegyzékben 87 fő kisebbségi választópolgár szerepel. Más kisebbségi választói jegyzékbe való felvételét senki nem kérte, így ilyen jegyzék nem is készült. A kisebbségi önkormányzati képviselők választásáról, valamint a nemzeti és etnikai kisebbségekre vonatkozó egyes törvények módosításáról szóló 2005. évi CXIV. törvény (továbbiakban Kvál. tv.) 5. §-a értelmében: „ A választást akkor kell kitűzni, ha a településen a kisebbségi választói jegyzékben szereplő kisebbségi választópolgárok száma a választás kitűzésének napján eléri a 30-at.”

A Kvál. tv. 3. § (1) bekezdése értelmében: „ A települési kisebbségi képviselők választását 4 évenként, a helyi önkormányzatok képviselők és polgármesterek általános választásának napján kell megtartani.”

A HVB megállapította, hogy a kitűzés jogszerű feltételei fennálltak, ezért a HVB a települési cigány kisebbségi önkormányzati választás kitűzéséről a hivatkozott jogszabályhelyekre tekintettel döntött.

A HVB határozatát a Ve. 29/B. § (1-2) bekezdései szerint hozta meg, és annak közlésére a Ve. 29/C. §-a szerint kerül sor. A határozat elleni fellebbezési jogot a Ve. 79.-80. §-ai szerint biztosította a HVB, mely során felhívja a figyelmet arra, hogy a fellebbezést a Ve. 80. § (4) bekezdés szerinti tartalommal kell előterjeszteni, s a fellebbezésre biztosított határidő elmulasztása jogvesztő, mulasztás esetén mulasztási kérelemnek nincs helye.

A fellebbezés elbírálásáról a másodfokon eljáró bizottság (azaz a Hajdú-Bihar Megyei Területi Választási Bizottság, címe: Debrecen, Piac u. 54.) dönt a fellebbezés beérkezésétől számított 3 napon belül.

A fellebbezés illetékmentességét az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény 33. § (2) bekezdés 1. pontja alapján mondta ki határozatában a HVB.

A határozatot kapják:

1. Kezdeményezők (közszemlére tétellel)

2. HVI vezetője (határozat nyilvánosságra hozatala érdekében)

 

 

Rózsa Ferencné

Helyi Választási Bizottság elnöke

 

Felhívás - nemzeti és etnikai kisebbségek települési önkormányzati képviselőinek választásával kapcsolatban

Tisztelt Választópolgár!

Amennyiben Ön a nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló törvényben meghatározott (bolgár,cigány, görög, horvát, lengyel, német, örmény, román, ruszin, szerb, szlovák, szlovén, ukrán) kisebbséghez tartozik, 2010 őszén ismét lehetősége lesz részt venni a helyi önkormányzati választásokkal azonos napon megtartásra kerülő települési kisebbségi önkormányzati választáson.

Kisebbségi választójogának gyakorlásához összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat, melyek az alábbiak:

Választójog a nemzeti és etnikai kisebbségek települési önkormányzati képviselőinek választásán

A települési kisebbségi önkormányzati választáson az a polgár szavazhat, aki

* a fent felsorolt 13 kisebbség egyikéhez tartozik, és a kisebbséghez tartozását nyilatkozatával vállalja,
* 2010. október 1. napjáig nagykorúvá váló magyar állampolgár,
* a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán választójoggal rendelkezik,
* szerepel a kisebbségi választói jegyzékben.

Az említett feltételeknek meg kell felelnie a jelöltként indulni kívánó személynek is.

A kisebbségi választói jegyzék

A kisebbségi választói jegyzékbe való felvételét 2010. július 15. napján 16 óráig kérheti a lakóhelye szerinti település jegyzőjétől a mellékelt kérelemnyomtatványon. Kérelmét a polgármesteri hivatal épületében található gyűjtőládába dobhatja be, vagy levél útján juttathatja el a jegyzőhöz. (A levélnek július 15-ig meg kell érkeznie.)
A választópolgár felvételét csak egy kisebbség választói jegyzékére kérheti, ellenkező esetben valamennyi kérelme érvénytelen.
A jegyző július 15-ig dönt a kérelmező kisebbségi választói jegyzékbe vételéről.
Ha Ön a kérelemnyomtatványt hiánytalanul kitölti, továbbá magyar állampolgársággal, és a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán választójoggal rendelkezik, a jegyző felveszi Önt az adott kisebbség választói jegyzékébe.

A kisebbségi választói jegyzékkel kapcsolatos jogorvoslat

Ha a kisebbségi választói jegyzékbe való felvételt a jegyző megtagadja, erről Önt haladéktalanul értesíti. A kisebbségi választói jegyzékbe vételt megtagadó döntés ellen a határozat kézhezvételét követő 3 napon belül nyújthat be kifogást a határozatot hozó jegyzőhöz. Amennyiben a jegyző helyt ad a kifogásnak, módosítja a kisebbségi választói jegyzéket. Ha a kifogásnak nem ad helyt, azt a beérkezését követő napon automatikusan megküldi a helyi bíróságnak.

A választás kitűzése

A kisebbségi önkormányzati választást akkor tűzi ki a helyi választási bizottság, ha a településen az adott kisebbség választói jegyzékében szereplő kisebbségi választópolgárok száma a választás kitűzésének napján eléri a 30 főt.

Jelöltállítás

Jelöltet csak olyan - az egyesülési jogról szóló törvény szerinti, közhasznú vagy nem közhasznú - társadalmi szervezet állíthat, amelynek a választás évét megelőző legalább 3 éve alapszabályában rögzített célja az adott kisebbség képviselete. Független jelöltek indulására a törvény nem biztosít lehetőséget.
Jelölt csak a lakóhelye szerinti kisebbségi választói jegyzékben szereplő választópolgár lehet. A választópolgár - lakóhelyétől függetlenül - bármely településen jelölhető. A lakóhelytől eltérő településen jelöltként történő nyilvántartásba vételnek nem akadálya, ha a jelölt lakóhelyén nem kerül sor települési kisebbségi önkormányzati választás kitűzésére.
A jelöltnek nyilatkoznia kell arról, hogy

* vállalja az adott kisebbség képviseletét,
* ismeri az adott kisebbségi közösség nyelvét,
*ismeri az adott kisebbségi közösség kultúráját és hagyományait,
*korábban volt-e más kisebbség kisebbségi önkormányzatának tagja vagy tisztségviselője.

A jelölt nyilatkozata nyilvános, azt bárki megismerheti.

Szavazás

A szavazásra településenként e célra létrehozott, önálló szavazókörben (szavazókörökben) kerül sor, melynek címéről és a szavazás időpontjáról a jegyző értesítőt küld.
A szavazólapon az érintett kisebbség minden jelöltje feltüntetésre kerül, kisorsolt sorrendben. A települési kisebbségi önkormányzat képviselő-testülete 5 tagú, ezért szavazni legfeljebb 5 jelöltre lehet. Képviselők a legtöbb szavazatot kapott jelöltek lesznek.

Személyes és különleges adatok kezelése a kisebbségi választáson

A választás során a személyes és különleges adatok kezelése mindvégig az adatvédelmi
jogszabályoknak megfelelő módon történik. A törvény meghatározza az adatkezelés célját és az adatkezelők körét is. Ennek megfelelően a kisebbségi választói jegyzék - a számadatok kivételével - nem nyilvános, abba csak a választási iroda, a választási bizottság és a bíróság tekinthet bele feladatainak végrehajtása érdekében.
A kisebbségi választói jegyzék a szavazás eredményének jogerőssé válását követően haladéktalanul megsemmisítésre kerül.

Területi és országos kisebbségi önkormányzatok

Amennyiben az adott kisebbség megfelelő számú települési kisebbségi önkormányzattal rendelkezik, 2011 márciusában a kisebbség területi és országos önkormányzatot hozhat létre. A területi és országos önkormányzatot a települési kisebbségi önkormányzati képviselők (elektorok) választják.

Választási Iroda

 

 

 

 

Csatolmányok nevei:
FájlLeírásFájl méreteUtoljára módosítva
Fájl letöltése (241-felhivas.pdf)Felhívás 114 Kb2010-06-02 06:08
Fájl letöltése (242-kisebbsegi_nevjegyzek_kerelem_kitoltheto.pdf)Kisebbségi névjegyzék kérelem 148 Kb2010-06-02 06:08
 
Akadálymentes mód váltás
Étlap
Belterületi úthálózat fejlesztése Konyáron
Új bölcsődei férőhelyek kialakítása Konyáron
MFP kommunális eszköz beszerzése
EÜ ALAPELLÁTÁS INFRASTRUKTURÁLIS FEJLESZTÉSE
Konyári Családsegítő és Gyermekjóléti Szolg. fejl.
Konyár Község Önk. ASP Központhoz való csatlakozása
Magyar Falu Orvosi eszköz
Magyar Falu Orvosi eszköz 2020
VP6-7.2.1-7.4.1.2-16
Szolgálati lakás
Magyar Falu Közterület karbantartás
Magyar Falu Útfelújítás
Faluházak felújítása
Óvodai játszóudvar fejlesztés
Leader - Közösségi terek és kapcs. szolg.
Magyar Falu MFP-UHK/2021
MFP-UHK/2022.
Önkormányztai tul. lévő ingatlanok fejlesztése - 2021
MFP-KOEB/2021.
Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése Konyár településen
MFP-UHJ/2023. Út, híd, járda építése/felújítása